02.06.2012 22:16:26
Ulice protestujících v Egyptě chtějí trest smrti pro Mubaraka
Tisíce lidí zaplavily večer ulice egyptské metropole Káhiry a dalších měst na protest proti podle nich mírnému rozsudku doživotního vězení pro exprezidenta Husního Mubaraka a proti osvobození jeho synů a jeho blízkých spolupracovníků. Mubarak byl odsouzen za podíl na smrti demonstrantů během loňských protivládních protestů.
Tisíce lidí zaplavily večer ulice egyptské metropole Káhiry a dalších měst na protest proti podle nich mírnému rozsudku doživotního vězení pro exprezidenta Husního Mubaraka. Takto vyjdařuje žena nesouhlas s rozsudkem v ulicích Káhiry.Lidé nesouhlasí s rozsudkem doživotního vězení pro Mubaraka. Trest se jim zdá mírný.

Manifestací se v největší míře zúčastnili stoupenci radikálního Muslimského bratrstva požadující rozsudek smrti a také aktivisté mládežnického hnutí, které se stalo hybnou silou loňských demonstrací.


Od pilota k trpkému pádu. Takový je život Husního Mubaraka

Jejich koordinátor Ibráhím Tamima řekl serveru Ahram Online, že je tímto jasné, že armáda chce udržet staré mocenské struktury u moci.´


Kandidát na prezidenta Muslimského bratrstva Muhammad Mursí, který se dostal do druhého kola voleb, prohlásil, že podporuje "revolucionáře" a vyzval protestující, aby dál usilovali o prosazení změn v zemi. Rovněž přislíbil, že pokud zvítězí ve volbách, bude se snažit o shromáždění dalších důkazů odpovědnosti za smrt protivládních demonstrantů u nejvýše postavených činitelů bývalého režimu.

Mursí také obvinil svého soupeře v druhém kole voleb, posledního premiéra za Mubarakovy vlády Ahmada Šafíka, že se postaral o "uklizení" důkazů. Muslimské bratrstvo, které vyhrálo parlamentní volby v zemi, netají obavy, že Šafíkovým převzetím prezidentské funkce dosáhnou staré mocenské struktury svého vítězství.

Společně se čtyřiaosmdesátiletým Mubarakem byl k doživotnímu vězení za podíl na smrti demonstrantů odsouzen i někdejší ministr vnitra Habíb Adlí.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Naopak šest bývalých vysokých bezpečnostních představitelů egyptského režimu soud zprostil viny ze smrti protestujících. Souzeni také byli synové Mubaraka Gamál a Alá, kteří čelili obvinění z korupce. Soud je ale oba zbavil obvinění.
autor Ing. Václav Prokůpek, Ph.D., české reformy.cz @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se