02.06.2012 17:06:29
www.amnestyworld.net: Lidová strana tvrdí, že na Ukrajině jsou političní vězni
Evropský parlament vyzývá politiky, aby u příležitosti fotbalového šampionátu Euro 2012 navštívili i politické vězně.Evropský parlament dnes vytkl ukrajinské vládě způsob zacházení s opozičními politiky a vznesl požadavek, aby byla Julii Tymošenkové poskytnuta adekvátní lékařská péče. V rezoluci, jež byla přijata jasnou většinou hlasů napříč všemi politickými stranami, poslanci požadují, aby se němečtí doktoři z berlínské nemocnice Charité mohli podílet na její léčbě.

Poslanci zároveň vybízejí všechny politiky, kteří se chystají navštívit fotbalové mistrovství Evropy, aby tuto příležitost využili k návštěvě politických vězňů a upozornili tím na opomíjení základních lidských práv a zásad právního státu ze strany ukrajinské vlády.

Joseph Daul, předseda poslaneckého klubu Evropské lidové strany, vyzval Evženii Tymošenkovou, dceru vězněné bývalé premiérky Ukrajiny, aby promluvila k poslaneckému klubu ELS. „V prvé řadě žádáme okamžité zahájení léčby Julie Tymošenkové, a to důvěryhodnými lékaři, které si ona sama zvolí. V rezoluci Evropského parlamentu taktéž žádáme bezpodmínečné a okamžité propuštění politických vězňů na Ukrajině. Letošní rok na Ukrajině bude volební a my tyto volby vyhodnotíme jako svobodné a spravedlivé pouze tehdy, pokud se jich Julie Tymošenková a ostatní političtí vězni budou moci účastnit bez omezení,“ řekl Joseph Daul.

Elmar Brok, předseda Výboru pro zahraniční věci EP, komentoval: „Evropa musí ukázat červenou kartu ukrajinské vládě za systematické porušování základních lidských práv a zásad právního státu. Političtí představitelé, kteří se chystají navštívit fotbalový šampionát, by měli dát jasně najevo svůj nesouhlas s popíráním demokracie a právního státu. Každý politik, který navštíví zápasy ve fotbale, by se měl pokusit setkat s politickými vězni na Ukrajině a veřejně prohlásit, že spravedlivé volby jsou za stávajícího vedení nemožné.“

„Odsuzujeme používání selektivní justice, jež vede k utlačování politických vězňů na Ukrajině. A stejně jako ve sportu je potřeba dodržovat jasná pravidla a fair play, je naším požadavkem , aby to samé platilo pro politickou soutěž na Ukrajině,“ řekla europoslankyně Zuzana Roithová, bývalá ministryně zdravotnictví, která Ukrajinu nedávno navštívila.

Joseph Daul, poslanec Evropského parlamentu, Tel: +32-2-2845525
autor fredoomhouse.netstranky.cz @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se