02.06.2012 16:42:28
Uni Credit Open - LIVE: Radek Štěpánek velkým favoritem
V sezonách 2003 a 2004 vyhrál prostějovský challenger Radek Štěpánek, letos by rád vyhrál turnaj potřetí. V roce 2003 přehrál v semifinále Štěpánek Argentince Jose Acasusu a ve finále porazil jeho krajana Puertu. „Vyhrát turnaj doma před svými nejbližšími, před lidmi, kteří mi fandí, je určitě ten nejpříjemnější pocit. Mám z tohoto titulu obrovskou radost,“ říkal po triumfu v roce 2003 Štěpánek. O rok později se na turnaji poprvé představil Tomáš Berdych, ten prohrál ve čtvrtfinále se Slovákem Hrbatým. V semifinále byli tři hráči prostějovského klubu, Jiří Novák, Michal Tabara, Radek Štěpánek a s nimi Slovák Dominik Hrbatý!

Toho porazil Radek v semifinále, Tabara Nováka a pak Štěpánek v duelu s Tabarou obhájil titul! V roce 2005 se tehdy sedmnáctý hráč světového žebříčku Radek Štěpánek, představil s Kordou jen ve čtyřhře. „Mám za sebou náročný program a musím si odpočinout. Na druhé straně jsem ale chtěl doma nastoupit. A ve čtyřhře s Petrem je to skvělá příležitost,“ prohlásil Štěpánek po příjezdu do Prostějova. Od začátku bylo jasné, že jeho start s grandslamovým vítězem Australian Open 1998 bude atraktivní mediální záležitostí. Potvrdila se tak Černoškova filozofie, který plně respektoval Štěpánkovu touhu dostat se do světové desítky a na druhé straně mu našel v turnajovém programu velice atraktivní místo.

V roce 2009 Štěpánek v Prostějově dlouho nepobyl, v prvním kole proti Cuevasovi z Uruquaye za stavu 6:2, 1:1 a 15:0 pro zranění kotníku vzdal… S bolestivou grimasou dokulhal k lavičce a po krátkém ošetření bylo vše jasné. „Při returnu se mi podvrtla noha, ucítil jsem strašnou bolest a hned jsem věděl, že je konec.“ Už seděl v oficiálním voze UniCredit Czech Open a za pár minut měl odjet na důkladné vyšetření do Olomouce. „Moc mi na startu v Prostějově záleželo, cítil jsem se výborně, byl jsem v pohodě, chtěl jsem ten turnaj vyhrát,“ říkal Štěpánek. Škoda, tenisový osud se postavil proti němu.

V roce 2010 prohrál Štěpánek v prvním kole Roland Garros s Francouzem Gasquetem, letos podlehl opět v prvním kole, třiatřicetiletý tenista nestačil v pětisetovém duelu na belgického kvalifikanta Davida Goffina, kterému podlehl v pěti setech. Co říkal Radek v roce 2010? Stále ještě nebyl v dobré kondici, přesto se probojoval do finále, po prvním prohrané sadě s Janem Hájkem vzdal. „Bral jsem to realisticky, já jsem to utkání dohrát nemohl. Žaludeční problémy byly natolik silné, že to prostě nešlo, musel jsem vzdát...“ Radek Štěpánek se právě v roce 2010 představil na prostějovském turnaji po téměř čtvrtletní pauze, způsobené únavovým syndromem.
A loni? Radek opět patřil k velkým favoritům turnaje, stalo se však, co nikdo nečekal – v semifinále UniCredit Czech Open nestačil na Kazacha Ščukina a prohrál s ním ve třech setech. „Po prvním vyhraném setu jsem byl najednou bez energie, nohy mi nešly, neměl jsem sílu jít do míčů a hlavně jsem začal dělat hodně zbytečných chyb, a Ščukin jich dokonale využil. Stejné to bylo i ve třetím setu.“ V rozhodujícím setu Štěpánek ještě vedl 3:0, za stavu 3:1 měl několik gembolů, ale nevyužil je. Škoda, plný centrální dvorec Radkovi moc fandil.
Letos má Radek zase velkou šanci.

autor sport-plus.infoblog.cz @  
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se