02.06.2012 13:19:47
Uni Credit Open - LIVE
Tisková konference před devatenáctým ročníkem UniCredit Czech Open měla v sobě – jak říká šéf prostějovského tenisu Miroslav Černošek – opět krásný příběh. Osoby a obsazení bylo stejné, jen místo jiné, proti tradičnímu salónku Cukrárna secesního Obecního domu se vše konalo v novém pressroomu pražské Sparty, ten patří k nejnoblesnějším v Praze. I proto seděla za předsednickým stolem tenisová legenda Hanka Mandlíková, která je ambasadorkou úspěšného pražského klubu.

Jako první začal Ing. Jiří Kunert, předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Bank. „Už jsem tu skoro podvacáté a musím opakovat to, co říkám každý rok – tento turnaj je nejprestižnější a nejlepší u nás a je to především zásluha vynikajících prostějovských organizátorů, kteří dokážou nejen zajistit výborné turnajové obsazení, ale každoročně překvapí dokonalou exhibicí a zajímavými doprovodnými akcemi. Jsme rádi, že jsme spojili jméno naší banky s tímto turnajem, vždy se snažíme spojovat s nejlepšími a v tomto případě je toto propojení naprosto logické,“ říkal na začátku Ing. Jiří Kunert.

„Věřte, pěkně se to poslouchá, slova chvály dělají každému dobře, a kdo říká něco jiného, nemluví pravdu,“ přidal Miroslav Černošek s nadsázkou a dodal, že by ani nic říkat nemusel a stačilo by se jen podívat na pár velkých fotografií v místnosti. Na jedné byl tým Davisova poháru při slavném barcelonském finále v roce 2009 a samozřejmě kompletní prostějovská sestava i s nehrajícím kapitánem, na druhá slavná fotka z fedcupové Moskvy, na něm tým s Petrou Kvitovou a Lucií Šafářovou. „Prostějovskému tenisu se daří a samozřejmě chceme, aby i náš turnaj byl nejlepší. Opět nám hodně záleží na tom, aby u nás startovala česká špička, to je pro filozofii turnaje hodně důležité. Měl by nastoupit Radek Štěpánek, Lukáš Rosol, Honza Hájek, šanci dostanou naši mladí, ale vše záleží na tom, jak se hráčům bude dařit na Roland Garros. Když tam budou vítězit, zákonitě v Prostějově nebudou.“

Černošek připomněl pár zajímavých čísel, která dokazují – jak velkou tradici má prostějovský turnaj. „S Jirkou Kunertem tu sedíme už po osmnácté, za tu dobu – a jsem rád, že to mohu říct – se z nás stali kamarádi. Spolu jsme tvořili turnajovou filozofii a myslím si, že můžeme být hrdi na to, co se nám podařilo.“ Pak se šéf prostějovského tenisu otočil k Ivo Kaderkovi. „Letos se bude náš turnaj už podvanácté hrát jako Czech Open, vážím si spolupráce s Českým tenisovým svazem a určitě můžeme být na náš společný turnaj hrdí.“ Petra Langrová bude počtrnácté v roli turnajové ředitelky. „Vede si excelentně nejen na tomto turnaji, ale v této roli je i na všech akcích, které pořádáme. Patří jí za to velké poděkování,“ přidával Černošek.

Pro Kaderku to bude letos patnáctý prostějovský turnaj. „Do Prostějova se vždycky moc těším, je jasně nejlepší turnaj u nás, výkladní skříň českého tenisu.“

autor sport-plus.infoblog.cz @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se