01.06.2012 22:39:14
Ceny akcií klesají. Je dobré je nakupovat?
Ceny akcií už druhý měsíc padají. Přitom jsou relativně levné poměrem ke svým ziskům i k účetní hodnotě. Mnohé akcie také nabízí zajímavý dividendový výnos. Je na čase zajít na nákupy.

Staré rčení investorům radí „Sell in May and go away!“ Letos se asi tohoto rčení drželo skutečně velké množství investorů, a tak už od počátku dubna ceny akcií všude ve světě výrazně klesají. Květnové výprodeje navíc zcela jistě umocnila špatná makrodata z eurozóny, a to zejména pokles aktivity ve zpracovatelském průmyslu a největší pokles maloobchodních tržeb od roku 2008.

Nepřekvapí tedy, že evropské trhy zaznamenávají větší pád než akcie v USA. Zatímco index S&P korigoval o nepatrných 7 %, evropské trhy ztrácejí ve většině případů dvojnásobek. Také japonský Nikkei 225 spadl od začátku dubna o 15 %. Na roční periodě je naprostá většina akciových trhů ve ztrátě, mnohé akcie jsou i o polovinu levnější než před rokem. Situaci krásně ilustruje následující obrázek zachycující roční výkonnost zahraničních akcií obchodovaných na burze v New Yorku (tzn. vyjma amerických akcií). Červená barva jasně dominuje, zelená se objevuje výjimečně.
autor Ing. Václav Prokůpek, Ph.D., investujeme.cz @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se