29.05.2012 23:05:04
Americký diplomatický plán na "Jemenskou cestu" pro Sýrii zkrachoval Koho za Asada?
Americký scénář nazvaný "Jemenská cesta", který měl vyřešit krizi v Sýrii, která si už vyžádala statisíce lidských obětí, zkrachoval. Jak měl vypadat? Nový americký návrh předložený Radě bezpečnosti OSN se inspiroval řešením v Jemenu. Jemenský prezident Sálih mohl opustit bez problémů Jemen, nahradil ho jeho viceprezident a základy režimu zůstaly nedotčeny.
Americký návrh počítal s tím, že by v případě Sýrie byly respektovány zájmy Ruské federace, která má s centrální syrskou vládou v Damašku dlouhodobě nadstandartní vztahy. Navíc má Rusko v Sýrii jedinou námořní základnu na Blízkém východě.
Jenže, kdo by Asada nahradil? Na rozdíl od Jemenu je vedoucí strana BAS v Sýrii doslova prolezlá příbuzenstvem současného prezidenta. A opozice? Národní rada by neměla situaci pod kontrolou a hrozilo by, že nepokoje v Sýrii se ještě vyhrotí.
A pak už je tady jen cesta nástupu islámskéch fundamentalistů. A ty na rozdíl od zájmů Ruska, USA a vlády i slabé opozice, drží pohromadě.
Nikoliv ne náhodou Talibán, al-Kájda i Muslimské bratrstvo bojuje v Sýrii pod jednou vlajkou a když nedávno ukázal současný prezident Sýrie novinářům dvacet zabitých žoldáků, aby na nich demonstroval, že se jedná o militantní fundamentalisty z celého světa, ukázalo se, že vyznavači islámu z různých koutů světa válčí proti Asadově vládě jednotně, bez rozdílu z jaké země pocházejí! Ani tyto snímky ale nezmírnily mediální válku, která je proti Asadově vládě vedena. Jen dotyční novináři nevědí, kdo by měl Asada a jeho administrativu nahradil, aby v Sýrii nevypuklo ještě větší peklo a vyvražďování civilistů, než tam probíhá doposud..

autor svobodne-slovo.webnode.cz @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se