28.05.2012 22:24:20
Sedláci mají méně slepic
Sedláci z Olomouckého kraje snížili stavy slepic. Zatímco loni v dubnu jich chovali téměř 124.000, letos ke stejnému datu to bylo asi 108.000 kusů, což představuje pokles o 13 procent. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu. Podle odborníků propad souvisí s povinnými změnami v chovu nosnic. Evropská směrnice platná od začátku letošního roku zakázala klece, kde mají slepice méně prostoru a horší podmínky k životu.

Stavy slepic se snížily ve všech regionech s výjimkou Libereckého, Královéhradeckého, Moravskoslezského kraje a Kraje Vysočina. V celém Česku šly meziročně dolů o 12,8 procenta na 5,35 milionu kusů. Slepic je nyní v Česku nejméně od druhé světové války, od kdy jejich stavy statistici sledují.

"Pokles souvisí mimo jiné s evropskou směrnicí o chovu nosnic. Pro některé podniky z regionu byla investice příliš nákladná, proto s chovem raději skončily," řekl dnes ČTK ředitel olomoucké Agrární komory Miloš Porč.

Statkáři z Olomouckého kraje redukují i chovy prasat. Na začátku dubna jich zemědělské podniky chovaly 90.108, meziročně téměř o pětinu méně. Podle odborníků stavy snižují proto, že že výroba vepřového je nerentabilní.
autor vaclavprokupek.infoblog.cz @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se