26.05.2012 23:07:27
Programová konference lidovců proběhla
V sobotu 26. 5. 2012 proběhla ve velkém sále Paláce Charitas Programová konference KDU-ČSL s podtitulem: Slušný stát, odpovědná solidarita, fungující rodina. Tato tři témata se stala ústředním programovým motivem nové tváře KDU-ČSL. Konference představila současnou vizi lidovců ve třech navzájem pevně provázaných oblastech: Ve sféře rodinné a důchodové politiky, v oblasti národohospodářské a v tématu solidárního státu a boje proti korupci. Po úvodním projevu předsedy Pavla Bělobrádka byly postupně představeny tři základní programové bloky, se kterými půjdou lidovci do voleb. Pro mnohé bylo jistě překvapením, že akcent leží tentokrát na "politice tvrdých dat" ve sféře národohospodářské a v pragmatickém úhlu pohledu na problematiku rodiny a hrozivého vymírání české populace.
Blok Fungující rodina představil 1. místopředseda strany Marian Jurečka, pohled na rodinnou politiku státu očima mladé matky pak reprezentovala Pavla Tůmová z pražského Sdružení žen KDU-ČSL. Jako diskutující oponent vystoupil RNDr. Tomáš Fiala z katedry demografie Vysoké školy ekonomické.
Druhý programový blok pod názvem Odpovědná solidarita byl věnován národohospodářské vizi KDU-ČSL a programovým prioritám české ekonomiky v podání Kláry Liptákové, místopředsedkyně KDU-ČSL pro ekonomiku. Jako hostující oponent vystoupil ekonom Vladimír Pikora z Next Finance. Pochválil lidovce za kompaktní a z dlouhodobého hlediska prozíravý národohospodářský koncept. O české vládě pak řekl, že její hospodářská politika připomíná daňový pingpong.
Třetím programovým blokem pak bylo vystoupení Jana Bartoška, místopředsedy pro sociální politiku, a Pavla Svobody, místopředsedy pro zahraniční politiku a spravedlnost, pod názvem Slušný stát. Oba místopředsedové strany představili koncepci sociální politiky v pojetí KDU-ČSL, která si úspornost představuje především v tom, že se pomocí sítě neziskových organizací vytváří účinná prevence sociálního propadu - pod heslem: Nevytvářet klienty pro sociální sítˇ.
Odpolední program vyplnil tzv. široký kulatý stůl, u kterého k výše jmenovaným zasedli navíc i diskutéři: Petr Pithart, místopředseda Senáru PSP ČR, Iva Merhautová, předsedkyně Sociální komise KDU-ČSL, Ondřej Závodský a Libor Michálek - ocenění státní úředníci, kteří za svou občanskou statečnost získali cenu Nadačního fondu proti korupci.
Lidovci ukázali, že jim generační obměna prospěla a že nová generace nastupujících tváří má co nabídnout a může stavět na zkušenosti předchůdců, na tradicích a na dlouhodobě prosazované politice sociálně-tržního hospodářství.

Alexandra Alvarová
tisková mluvčí KDU-ČSL
autor vaclavprokupek.infoblog.cz @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se