26.05.2012 15:13:38
Sociální sítě směřují do mobilů
Dalším trendem posledních dvou, tří let je vznik sítí pro mobilní telefony. Příkladem je Instragram určený pro mobily, který nabízí sdílení fotek. V Česku nově vznikají sítě například pro pejskaře. BarkBuddy či Dog2Dog vidí potenciál v lásce Čechů k čtyřnohým přátelům. "Nápad na sociální síť vzešel velmi prozaicky. Když jsem se poprvé stal majitelem psa a dostal jsem se do té komunity, zjistil jsem, že komunita ve městech docela dobře funguje. Hlavním cílem aplikace je, aby lidé mohli společně venčit své psy. Bude fungovat na principu geolokačním, což znamená, že pomocí GPS ve vašem mobilu se objevíte na mapě a ostatní vás vidí a mohou s vámi chatovat," popisuje aplikaci pro pejskaře její tvůrce Václav Nekvapil.

Kam budou sociální sítě v několika dalších letech směřovat, se velmi těžko odhaduje. Ale určitě jejich budoucnost leží v mobilech. Například na Facebook už dnes přistupuje polovina lidí z mobilu. Tato skutečnost mu dělá potíže, protože neumí zobrazovat reklamu.

"To, co nás určitě čeká, je konzumace sociálních sítí v jiných zařízeních, než jsme zvyklí. V druhé polovině roku zaznamenáme silnou integraci sociálních sítí do televizí, to znamená objeví se naplno fenomém social TV, kdy budeme přímo tweetovat a psát statusy z televize, nebo budeme mít možnost se dívat na televizní pořad a rovnou ho komentovat," řekl Šlerka.

zdroj: čt24.cz

autor novamedia.webmium.com @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se