23.05.2012 22:34:39
Zeman byl u Gorbačova
Čestný předseda SPOZ Miloš Zeman přijal pozvání bývalého prezidenta SSSR Michaila Gorbačova. Čestný předseda SPOZ Miloš Zeman společně s místopředsedou SPOZ Martinem Nejedlým se na základě pozvání od bývalého prezidenta SSSR Michaila Gorbačova účastnili ve dnech 23.-24.března 2011 mezinárodní konference pořádané organizací The New Policy Forum (Gorbachev Forum) a Foreign Affairs Association na aktuální téma Bezpečnost pro globální svět: Evropská odpověď.

Miloš Zeman hned první den využil možnosti popřát bývalému prezidentu SSSR, panu Michailu Sergejeviči Gorbačovovi k jeho 80. narozeninám a při této příležitosti mu předal jako dárek třílitrovou lahev slivovice. Jak konstatoval sám Miloš Zeman: „Je to dárek, který nikdo jiný, než já, nemůže dát. A já mám rád originální dárky."

Čestný předseda SPOZ Miloš Zeman vystoupil na konferenci k tématu „Evropa ve světě, Evropa pro svět“, kde se ve své řeči zaměřil primárně na zdanění bankovních operací: "Finanční operace u nás vůbec nejsou zdaňovány daní z přidané hodnoty, zatímco všechno ostatní je touto daní zatíženo a dokonce se ta daň teď má zvyšovat. A přitom by finanční operace měly být první, které by měly být takto zdaňovány. Tobinova daň se týká jenom mezinárodních finančních operací. Tobin byl nositelem Nobelovy ceny za ekonomii a navrhl tuto daň už kolem poloviny šedesátých let. A od té doby se o tom čtyřicet let diskutuje a teprve teď na posledním jednání G 20 se o tom začalo vážně uvažovat - o zavedení daně z mezinárodních finančních transakcí. Kéž by tomu tak bylo, aby ti bankovní podvodníci byli zdaněni jako prostitutky."

Dále také zdůraznil: „Potřebujeme investory, ne bankéře," slovy Maxe Webera, šetři a investuj. Po skončení projevu poděkoval Miloši Zemanovi sám Michail Gorbačov: „Celou dobu se mluví o tvém projevu. Byl stručný a krutý, ale líbil se mi."
autor vaclavprokupek.infoblog.cz @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se