23.05.2012 15:01:07
VV proti hazardu
Vážení zastupitelé, občané,

pokud Vám není lhostejné, jaké škody páchá dlouhodobě na naší společnosti hazard v podobě heren, loterijních automatů a rozmáhajícího se gamblerství, pojďte s námi do společného boje! Věci veřejné ve spolupráci s právníky připravily řešení, které představuje zásadní posun vpřed v tažení proti hazardu ve vaší obci.

Řešení je jednoduché a znamená skutečný soumrak hazardu u nás. Jeho podstata spočívá v kontrole herních automatů na území jednotlivých obcí jejich úředníky a zastupiteli. Kontrola počtu video loterijních automatů (tzv. VLT) je jejich zákonnou povinností bez ohledu zda obce mají vyhlášky či nikoliv! Podle stávajících právních předpisů nesmí být v hernách vyšší počet video loterijních terminálů než mechanických výherních přístrojů. Pokud je těchto moderních terminálů více, pak je Ministerstvo financí povolilo v rozporu se zákonem!! Obce by pak zcela v duchu nálezu Ústavního soudu měly okamžitě toto ministerstvo požádat o zrušení povolení k provozu u přebytečných video loterijních terminálů v téže herně. Ústavní soud tak rozhodl v případě Františkových lázní, Chrastavy a dalších obcí.

Šance na úspěch tohoto postupu je vysoká, neboť ve skutečnosti téměř celých sto procent vybavení českých heren tvoří právě interaktivní terminály, tedy ty škodlivější. Ty pak bude možné odstranit bez toho, že by obce musely vydávat vyhlášky, ve kterých až dosud viděly jedinou cestu k regulaci hazardu na svém území. Tedy proces je mnohem jednodušší a rychlejší, než se zdálo.

Podrobné informace včetně právních detailů navrhovaného řešení najdete na webu Věcí veřejných (http://www.veciverejne.cz/domaci-politika/clanky/obce-maji-povinnost-kontrolovat-vyherni-hraci-pristroje-v-hernach-b.html).

Požadujte od svého starosty kontrolu!! Pomůžete tak k tomu, že interaktivní video loterijní terminály, které tvoří nejagresivnější podobu hazardu, a mají ročně na svědomí více jak 100 000 lidí, kteří se přímo potýkají s následky hazardu a dále pak na jejich rodiny a okolí, skončí za hranicemi vaší obce, a to za pomoci stávající legislativy!

Radek John, předseda strany VV
Josef Novotný, poslanec za VV
autor www.vaclavprokupek.cz @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se