22.05.2012 22:59:33
Pardubice nechtějí vlastnit hokejový klub
Město Pardubice by nemělo spoluvlastnit hokejový klub a nechce nijak brzdit rozvojové snahy většinového majitele. Proto radní schválili záměr prodat podíl města v pardubickém hokejovém klubu. Informoval o tom mluvčí pardubické radnice Ondřej Tušl. Než se tak stane, je ovšem samozřejmostí dodržování všech povinností vyplývajících z akcionářské smlouvy. I po prodeji pak bude město pokračovat v podpoře hokejové mládeže a bude požadovat záruky, že extraligová licence zůstane v Pardubicích.

"Hokej k Pardubicím neodmyslitelně patří a po skvělém letošním úspěchu našich hokejistů si to uvědomujeme ještě výrazněji. Už dlouho je však vedena diskuze o tom, zda má být město nakládající s veřejnými prostředky spoluvlastníkem profesionálního sportovního klubu," řekla primátorka města Štěpánka Fraňková (Sdružení pro Pardubice). "A pokud většinový vlastník pan Šmidberský projevil zájem o odkup našich akcií s tím, že pro něj pak bude snadnější klub rozvíjet, pak to vidím jako ideální příležitost k vyřešení tohoto problému,“ uvedla Fraňková s tím, že hodnotu zhruba pětařicetiprocentního podílu města by měl stanovit odborný posudek.

Zatím však město respektuje všechny své povinnosti vycházející z akcionářské smlouvy. Radní proto udělili souhlas k tomu, aby městská akciová společnost Služby města Pardubic poskytla hokejovému klubu půjčku ve výši sedmi milionů korun. Tuto částku klub tradičně používá jako povinnou záruku stanovenou Asociací profesionálních klubů.

Rada rovněž vyšla vstříc přání klubu a vzdala se předkupního práva na akcie, které dosud vlastní bývalý manažer Zbyněk Kusý. "Nic tak nebrání tomu, aby mohl jeho dvanáctiprocentní podíl odkoupit pan Šuda, který se v bezprostředním okolí klubu pohybuje už více než 10 let a aktivně se podílel na zajištění jeho financování," pokračovala primátorka. Podle ní se Šuda v nové pozici bude moci věnovat rozvoji klubu ještě intenzivněji.

"Pan Šmidberský klubu pomohl v době, kdy se mu ekonomicky nedařilo. Od té doby se podařilo klub stabilizovat a získal dva tituly. Nemám tedy důvod nevěřit tomu, že hokeji v Pardubicích bude prosperovat i poté, co město nebude mít vlastnický podíl v HC," řekla Fraňková.

"Pan Šmidberský mi řekl, že jeho zájmem je další rozvoj klubu v Pardubicích a prodej extraligových práv jinam nepřipadá v úvahu. Nicméně my určitě budeme chtít nějaké smluvní záruky, že se toto nestane. Právníci se už intenzivně věnují tomu, jak toto nejspolehlivěji ošetřit. Pardubická hokejová tradice je velice cenná a my si to plně uvědomujeme," zdůraznila primátorka.

"I proto prodejem akcií rozhodně neskončí naše spolupráce s hokejovým klubem. Nadále budeme podporovat mládežnická družstva a v příštím roce, kdy si pardubický hokej bude připomínat hned tři kulatá jubilea, se určitě aktivně zapojíme do akcí spojených s jejich oslavami," dodala Fraňková.

autor www.vaclavprokupek.cz @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se