21.05.2012 15:45:06
Mladí lidé hejtmana ignorují
Vesměs přezíravý postoj mladých lidí a zodpovědnější přístup starší generace. Tato definice charakterizuje výsledek ankety Táborského deníku, zaměřené na podzimní krajské volby.

Třemi otázkami jsme zaměstnali hlavu stovce lidí. Potenciálních voličů jsme se ptali na úlohu hejtmana, šance nových stran a zda volební programy nejsou jen zbytečně potištěným papírem.

„Politika je mi celkem vzdálená. Tuhle náladu na mě přenáší chování současných politiků. Nevím, k čemu potřebujeme hejtmana, ale pro prezentaci kraje je takový člověk možná potřebný," myslí si dvacetiletá Martina Ondrová.

Protipólem jí může být pětačtyřicetiletý Martin Čížek. Pozorně čte volební programy, stejně jako většina dotazovaných jeho vrstevníků. Rád by v regionu podporoval neokoukané tváře, ale k jejich ambicím je skeptický. „Když současným stranám hrozí, že část moci převezme nové uskupení, stojí v pozadí připravena nějaká síla, která se postará, aby k tomu nedošlo 
a zůstalo vše při starém. Proto je třeba se ptát, komu poslouží, když je například diskreditována nová strana," uvažuje Martin Čížek.

Pozici hejtmana odmítá. „Není pro mě důležitá. Na táborské téma jsem slyšel pouze jedno jeho vyjádření, a to ke stavbě obchvatu. Možná za to může slabá prezentace toho, co hejtman pro lidi dělá," rozvádí myšlenku Martin Čížek.

V názoru na účelnost postu hejtmana se však rozchází 
s věkovou kategorií nad pětatřicet let.

Čtyřiapadesátiletý Josef Plíva zastává názor většiny. „Hejtman reprezentuje svůj kraj a měl by za něj bojovat. Je otázkou, jak se mu to daří," připojuje se.

zdroj: jihocesi2012.cz
autor novamedia.webmium.com @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se