21.05.2012 00:29:00
Blamáž Karoliny Peak pokračuje: Stranu LIDEM si zaregistroval někdo jiný
Politická platforma LIDEM si možná bude hledat jiné jméno. Někdo se totiž pokusil stranu se stejným názvem zaregistrovat a vyfouknout tak Karolíně Peake značku. Poslanci už dřív získali potřebné podpisy, aby mohli utvořit stranu. Politické uskupení LIDEM podalo trestní oznámení kvůli pokusu o registraci strany pod stejným názvem. Kdosi totiž nově vznikající stranu předběhl a podal žádost o zapsání subjektu stejného názvu na ministerstvu vnitra.

Trestní oznámení podala Peake ve středu na státní zastupitelství pro Prahu 1. O registraci chce požádat příští týden, do dneška totiž sbírala podpisy pod petici podporující vznik nové strany.

"V současné době máme 1 664 podpisů, někteří občané ještě stále podpisy přinášejí do mé kanceláře. Konečné číslo oznámíme příští týden spolu s podáním o registraci na ministerstvu vnitra," uvedla Peake.

Vznikající strana LIDEM již před týdnem oznámila, že získala dostatečný počet podpisů, tedy tisíc. Její členové ale chtěli sbírat dále, aby vyloučili možné problémy způsobené například chybným vyplněním podpisových archů. "S velkou pravděpodobností se tak stane v pondělí 21. května," uvedla dnes Peake k podání žádosti o registraci.

Registraci, ve které žádá neznámý subjekt také o zapsání politické strany s názvem LIDEM, ministerstvo vnitra mezi tím vrátilo k přepracování, protože měla vady, píše deník Právo.


Vznikající strana prozatím nemá logo ani internetové stránky. Za vytvoření symbolu strany vypsala platforma finanční odměnu. Název LIDEM podle vicepremiérky a vůdčí osobnosti seskupení Karolíny Peake vychází ze slov "liberální demokraté". Peake a další členové platformy odešli z Věcí veřejných, které nahradili ve vládě. VV přešly do opozice.
autor www.vaclavprokupek.cz @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se