20.05.2012 16:12:54
Roithová by vládu s komunisty nejmenovala, Schwarzenberg a Zeman ano!
Není-li jiná možná koalice, tak se tomu nelze vyhnout, odpovídá ministr zahraničí a předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg na otázku, zda by jmenoval vládu, které by se účastnili komunisté. Zachovali by se ostatní kandidáti na prezidenta stejně?

1. Jmenoval/a byste vládu, která by měla sněmovní většinu pouze s přímou nebo deklarovanou podporou KSČM?

Přemysl Sobotka: Ne.

Karel Schwarzenberg: Není-li jiná možná koalice, tak se tomu nelze vyhnout.

Evžen Tošenovský: To by znamenalo, že jsem předtím jmenoval premiéra, který jinou vládu není schopen sestavit. Už tomu bych se snažil v maximální možné míře vyhnout. Použil bych veškerých možných kroků, které umožňuje ústava, abych takovouto vládu nemusel jmenovat, a vší silou prezidentského úřadu bych se tomuto jmenování bránil.

Miloš Zeman: Ano.

Zuzana Roithová: Snažila bych se tomu předejít. Trpělivě bych jednala s demokratickými parlamentními stranami a pak pověřila premiéra k sestavení takové vlády, která by se nedostala pod vliv této ideologie. Kdybych tento úkol nezvládla, rezignovala bych. Vede mne k tomu můj respekt k naší těžce zaplacené historické zkušenosti.

Jan Fischer: Jako prezident republiky bych ctil ústavu a své pravomoci bych důsledně využíval v zájmu občanů naší země. Výlučnou pravomocí prezidenta je jmenování předsedy vlády, přičemž má dva pokusy, aby vláda složená jím jmenovaným premiérem získala důvěru Poslanecké sněmovny. Před jmenováním nového premiéra bych se zajímal, jakým způsobem si hodlá zajistit sněmovní většinu. A zasadil bych se o to, aby podpora vlády byla založena na politických stranách vyznávajících hodnoty demokracie, svobody a ochrany lidských práv.

zdroj: ihned.cz
autor www.vaclavprokupek.cz @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se