19.05.2012 21:29:19
Čeští komunisté se na sjezdu hádají a pomlouvají
Většina dosavadního vedení KSČM soustředěná kolem jejího nynějšího předsedy Vojtěcha Filipa vede stranu jako destruktivní živel od prohry k prohře ve volbách, v parlamentní práci, v působení mezi lidmi a v ekonomickém životě, tvrdí leták šířený dnes na sjezdu KSČM v Liberci. Delegáty, kteří budou dnes volit nového předsedu a prvního místopředsedu, signatáři dokumentu vyzývají, aby pečlivě zvažovali, komu svěří "kormidlo vedení KSČM".

K letáku se hlásí Marxisticko-leninský odborný klub (MLOK) a Iniciativa za obnovu marxisticko-leninského charakteru KSČM. Leták nazvaný Dopis delegátům VIII. sjezd KSČM podle těchto radikálních seskupení podepsaly více než dvě stovky komunistů či jejich příznivců.

Skupina kolem Filipa podle letáku "zjevně porušuje principy vnitrostranické demokracie a plíživě vytváří režim osobní moci". Dokument Hlavní úkoly KSČM po VIII. sjezdu prý je pouze osobní iniciativou předsedy Filipa.

Signatáři Filipa viní z direktivního rozhodování o volebních kandidátkách KSČM. Jako příklad uvádějí Zlínský kraj, kde byl z prvního místa kandidátky před minulými sněmovními volbami odstraněn nynější kandidát na prvního místopředsedu KSČM, šéf Svazu mladých komunistů Československa Lukáš Kollarčík.

"Zvolme společně takové orgány KSČM, které budou zárukou, že se dosavadní problémy a nešvary nebudou opakovat, že naše strana začne opět mezi lidmi vítězit," končí text letáku.


autor www.vaclavprokupek.cz @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se