30.04.2012 13:40:36
Kdo se bojí voleb?
Mimořádná schůze PSP ČR, opět důvěra vládě, právě té vládě, která vznikla před necelými 2 lety a která ji absolutně ztratila u většiny české veřejnosti. Do dvou let se dopracovala během několika vládních krizí k vypovězení koaliční smlouvy a vzniku vlády s podporou několika odrodilých poslanců, jakési účelově vzniklé platformy. Strach před předčasnými volbami a ztrátou moci, posloužil jako universální lepidlo, a tak vláda dostala důvěru A co si o tom myslí občané? Všeobecnou náladu společnosti pod heslem: ,, Neděkujeme - odejděte “, jasně demonstrovali účastnící sobotní demonstrace, největší od roku 1989. Sešlo se 120 tisíc demonstrantů, ale pokud tato vláda bude pokračovat, jsem přesvědčena, že jejich počet bude narůstat.

Proč tomu tak je? Tato vláda, za krátkou dobu své existence, přesvědčila svými činy občany, že je nesolidní, neprofesionální, nesnaží se řešit problémy ČR, nezajímá ji životní úroveň občanů a hájí zájmy pouze úzkých skupin svých podporovatelů. Jak je možné že, tato takzvaná "protikorupční vláda" tiše přihlíží kauzám různých kmotrů a lobbistů přisátých na státní rozpočet? Vláda bude tedy dále pokračovat. Proběhnou církevní restituce, které nás budou stát neuvěřitelných až 150 miliard Kč.

Bude pokračovat penzijní reforma, která vyvede značné prostředky z veřejného rozpočtu a vrhne je na volný trh. Právě na ten trh, který fakticky zbankrotoval a musel ho sanovat stát prostřednictví dotací bankám. Bude pokračovat neutěšená situace s čerpáním evropských fondů. Evropská politika této vlády povede ČR dál na slepou kolej a dříve, nebo později, bude následovat vyhlášení předčasných voleb.

Slovo dělá chlapa, pane premiére, pokud nelpíte na moci za každou cenu, v duchu hesla: ,, každý jeden den navíc je dobrý “, mohl jste využít velkou historickou možnost a dokázat , že jste odpovědný politik a dát možnost občanům, aby si zvolili novou vládu, která bude skutečně hájit zájmy ČR a jejich občanů doma i v EU. Vláda má sice důvěru, ale 80 % občanů by uvítalo, aby tato vláda odešla. Politická krize neskončila, jenom se více prohloubila.
z došlé korespondence
autor pro, nezavisliobcane.eu @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se