29.04.2012 20:47:19
Anonymus prý založili politickou stranu: Je to apríl?
Hacktivistická skupina Anonymous zakládá politickou stranu s názvem Legie anonymních občanů (LAO). Její zakladatelé slibují, že se budou snažit napravit chyby stávajících politických stran. Naší zemi chtějí vrátit opravdovou svobodu, spravedlnost a demokracii. Chtějí zůstat věrní myšlence Anonymous, tedy myšlence dobra, spravedlnosti a transparentnosti. Cílem Legie anonymních občanů je hájit zájmy obyčejných lidí nižší a střední vrstvy obyvatelstva, především pak jejich svobodu, ekonomické zájmy a podíl na dění v České republice.

Svůj program strana shrnuje do následujících bodů:

1. Zvýšení občanských svobod a prosazování základních lidských práv (právo na soukromí a anonymitu, svoboda projevu, právo na přístup ke svobodným informacím, svobodný internet)
2. Zvýšení transparentnosti české politické scény, posílení demokracie a faktické zavedení prvků přímé demokracie (transparentní hospodaření státu, přímá volba, odvolatelnost politiků, obecné referendum, zákonodárná iniciativa občanů)
3. Hájení ekonomických zájmů České republiky s důrazem na zájmy občanů (podpora malého a středního podnikání, místních výrobců, odmítnutí korporatokracie a platové diskriminace žen, solidární sociální systém, podpora mladých rodin s dětmi, studentů, důchodců, daňové asignace)
4. Důsledná ochrana životního prostředí v České republice a v kontextu evropského prostoru (neprolomení těžebních limitů, omezení kamionové dopravy, větší využívání železniční přepravy)
5. Rozvoj vzdělanosti a vědy

Založení strany vzbudilo emoce. Řada lidí se vyjádřila ve smyslu, že se zřejmě jedná o apríl. Jiní prohlásili, že jim stačí Piráti. Objevila se i obava, že se nakonec nedostanou do parlamentu ani Piráti, ani LAO.

Anonymous ČR vydali 2. dubna prohlášení, že jejich oznámení o založení politické strany Legie anonymních občanů (LAO), které zveřejnili na Facebooku 31. března a pokračovali v tom 1. dubna, byla nepravdivá. Žádnou stranu prý zakládat nechtějí, na rozdíl od některých svých kolegů v zahraničí. Domnívají se, že v České republice existují politické strany, které se dají volit. Jako alternativu nabízejí možnost k volbám nejít, byť ji nedoporučují.

V každém případě jejich „apríl“ vyvolal diskuzi, ve které vyšlo najevo, že názory na případné založení politické strany nejsou tak jednoznačné, jak by asi mnozí očekávali. Anonymous to vyhodnotili tak, že lidé, kteří založení strany podpořili, jsou hloupí. Anonymous jsou v případě potřeby připraveni udělat revoluci. Věří si, že to zvládnou. Co bude dál, neřeší. Jakkoliv nechtějí vstoupit do politiky jako politická strana, hrdě se hlásí k programu strany LAO, který vytvořili. Zároveň však trvají na tom, že Anonymous jsou myšlenka, nic víc. Vyzývají především k revoluci v myšlení lidí.

Jeden čtenář na Facebooku přidal pod jejich dementi komentář: „Já to chápu tak, že LAOisti vyměkli, když zjistili, jaká je odezva…“

zdroj: guardian.co.uk
skutečná demokracie.cz
autor pro, www. amnestyworld.net @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se