27.04.2012 19:15:38
Čas na změny: Vládu drží restituce
Kabinet premiéra Nečase opět nepadl a ani v pátek zřejmě nepadne, protože... No, protože to Karolína Peake dokázala! Taky se vám tak ulevilo? Vždyť tato vláda je vlastně skvělá. Tím, jak její parlamentní zástupci odhalují v odposleších či před soudem (či před soudem v odposleších) praktiky české politiky, tento kabinet skutečně účinně bojuje proti korupci. Dokonce je díky tomuto úsilí i sem tam nějaký ten vládní poslanec odsouzen.

Navíc je tento kabinet maximálně kreativně reformní (dokonce tak kreativně, že už jeho reformám nikdo nerozumí). Takže bychom spolu s těmi, kteří v této vládě sedí, měli být rádi, že se jí opět podařilo zachránit, a začít se za její pokračování intenzivně modlit.

Tak už asi ostatně činí všichni církevní hodnostáři v Čechách, na Moravě i ve Slezsku. Být církevním hodnostářem se v České republice vyplatí. Jde totiž o poslední povolání, které tato vláda podporuje natolik, že se ho nedotknou žádné škrty. Naopak.

Některé odporně nevěřící jazyky v zákulisí naší úžasné politiky tvrdí, že Nečasova vláda existuje už jen kvůli tomu, aby „její“ poslanci mohli rychle schválit návrat majetku a přísun 59 miliard pro české církve. Až tento zákon sněmovna schválí (to bude zřejmě hned, jak v ní vláda získá podporu), může se poklidně rozpustit.

Svůj „světský“ smysl tahle vláda ztratila už dávno, a to po prvním zjištění, co jsou Věci veřejné zač. Peakovci nejsou o nic „čistší“ než Bárta, Škárka nebo Kočí. Kdyby byli, odešli by ze strany ovládané mocí nemocným exšéfem ABL už loni, uznali by svou chybu a zmizeli by ze sněmovny a z očí svých voličů.

ODS a Topka sice spolek nazvaný Věci veřejné zatlačily do kouta, ale stavět vládu pouze na politické ambici Karolíny Peake není řešením, které by dávalo smysl. Ono se taky brzy ukáže, že to opravdu smysl nedává, ale logicky až poté, co tato „vládní většina“ schválí církevní restituce. Teprve potom se zjistí (nejspíš na základě nějakých odposlechů), že jeden až dva poslanci sedící na platformě Karolíny Peake jsou vlastně agenty Věcí veřejných a Víta Bárty. Bude to další velký skandál, který tato vláda neustojí.

Ono už nebude proč. Všichni se totiž staneme kvůli 59 miliardám věřícími a v předčasných volbách hodíme svůj hlas božím vůdcům – tedy Kalouskovi, nebo Nečasovi. Někdo ho hodí ještě možná Karolíně Peake, ale u ní si nejsme jistí, jestli si své ministerské křeslo nebude muset nejdřív nechat posvětit.

Jaromír Hasoň, psáno pro Literární noviny

Více zde: http://cas-na-zmeny.webnode.cz/news/vladu-drzi-restituce-/

autor Ing. Václav Prokůpek, Ph.D., OIČNZ @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se