26.04.2012 23:17:07
Komunistický europoslanec Ransdorf dluží 17 miliónů!
Zadlužený europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM) má další problém. Televize Nova ve čtvrtek uvedla, že se objevila další směnka, podle které dluží podnikateli Miroslavu Branovi sedm miliónů korun. Celkem by tak dlužil už 17 miliónů korun třem věřitelům.
Europoslanec Miloslav Ransdorf. Podle směnky měl Ransdorf částku zaplatit 6. července 2011. K tomu prý ale nedošlo. Když peníze Ransdorf v uvedeném termínu nesplatil, podal na něj Brana návrh na vyhlášení platební neschopnosti. Soud ho však smetl ze stolu.

"Nechci se vůbec k tomu závazku vyjadřovat, s věřiteli se jedná,“ komentoval situaci Ransdorfův právník Roman Havlín. Ransdorf vyjádření odmítl.

Europoslanec dluží přes tři milióny zkrachovalé ostravské kampeličce Unibon a téměř sedm miliónů někdejšímu příteli Vratislavu Šlajerovi. Ten v roce 2003 Ransdorfovi půjčil 700 tisíc na stavbu vily. Europoslanec po vypršení termínu splatnosti dluh uznal a požádal o odklad splátky. Před čtyřmi lety se dohodl se Šlajerem, že vrátí vzhledem k inflaci milión. Ransdorf ale ani pak nezaplatil a Šlajer začal vymáhat částku i penále. Suma se tak vyšplhala na takřka sedm miliónů.

Ransdorf nyní čelí exekuci a nesmí nakládat se svými nemovitostmi - s pražským bytem a vilou.

Podle Šlajera však může být pokus o soudní vyhlášení platební neschopnosti jen trikem, jak uniknout obřím dluhům. "Kdyby soud vyhlásil tu insolventnost, tak se zastavují všechny exekuce," řekl televizi Šlajer.
zdroj: novinky.cz
autor pro, amnestyworld.net @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se