24.03.2012 22:46:30
Trenér oběhl nahý náměstí
Minimálně tři sezony se stabilně pohybují na špici druholigové skupiny Západ, jejíž základní části letos hokejisté Klášterce nad Ohří podruhé za sebou vyhráli. Severočeské mužstvo však v play off marně usilovalo o postup do kvalifikace či baráže o první ligu. Povedlo se to až třetí březnový víkend roku 2012, kdy Klášterec nad Ohří na svém ledě zdolal v pátém rozhodujícím finále Děčín a od pondělí 26. března jej čeká osm bitev o účast v nadcházejícím ročníku první ligy. Úspěch mimo jiné způsobil, že kouč Michal Jäger (na snímku) sundal veškeré oblečení, nasadil si hasičskou helmu a držíce se nákupního vozíku oběhl nahý tamní náměstí. Splnil tak dříve danou sázku.
„Přišel jsem s tím do kabiny po druhém finále, které jsme ztratili vinou hrubé individuální chyby při naší přesilovce,“ připomíná gól na 4:3, který domácí Děčín vstřelil v čase 49:20, a výhru následně pojistil v předposlední minutě.

„Kluky to psychicky dost sebralo. Na tréninku jsme viděl, že ta situace s nimi hodně zacloumala,“ pokračuje v popisování zrodu celé akce. „Přemýšlel jsem, jak náladu zlepšit, proto jsem přišel s tou sázkou,“ usmívá se Michal Jäger.

V sobotu 17. března jeho svěřenci urvali po výsledku 3:0 postup do baráže, v deset hodin večer vyrazil jejich trenér po vzoru scénky z filmu Discopříběh na kolečko kolem kláštereckého náměstí. „Ani na chvíli jsem neuvažoval, že bych to neabsolvoval,“ říká bývalý obránce důrazně.

„Věděl jsem, že kdybych daný slib nedodržel, ztratil bych důvěru hráčů,“ vysvětluje. „Navíc se mi sázkou povedlo atmosféru opravdu odlehčit, vždyť třetí utkání jsme doma vyhráli 10:1,“ bere si na pomoc další výsledek jednoho z finálových klání.

Civilním povoláním hasič se nemusel bát ani zatčení pro veřejné pohoršení, policie o celé akci věděla. „Tohle jsme si podchytili, nahlásili jsme to policii dopředu,“ prozrazuje Michal Jäger, jehož kromě hráčů přišlo povzbudit i několik desítek fanoušků. „Hráči jsou lišáci a všude tuhle sázku propálili,“ směje se devětatřicetiletý trenér.

Po něm přítomní diváci požadovali dokonce druhé kolečko. „Oběhl jsem jedno, ale druhé už jsem odmítl, protože bych ho kondičně nezvládl,“ znovu mu cukají koutky. „Klášterecké náměstí je totiž do kopce a navíc už jsem požil i nějaký ten alkohol,“ ozřejmuje jedním dechem.

A co připraví mužstvu pro baráž? To zatím Michal Jäger netuší, ovšem moc možností, jak vlastní kousek po postupu do baráže překonat, nejspíš nemá. „Mám týden, abych něco vymyslel,“ naznačuje, že vše by rád oznámil před úvodním duelem baráže. „Je to tak,“ potvrzuje posléze bez váhání.

Za dvacet let ve druhé lize jsem takovou atmosféru nezažil

Tým z lázeňského města na břehu řeky Ohře se tak dočkal vysněných bojů o první ligu, kde nebude bez ambicí, jak by se na první pohled mohlo zdát, když nedaleko sídlí celky Kadaně a Chomutova. „Otázku, zda budeme chtít postoupit, dostávám často. V rámci projektu 3K jsem ale neslyšel jediný zákaz,“ reaguje.

„Klášterecké vedení nás podporuje, ani v Chomutově nejsou proti,“ připomíná, že zmíněný projekt zahrnuje spolupráci všech tří blízkých oddílů. „Pokud by se nám podařilo postoupit, řešili bychom to až v momentě, kdy by ta situace nastala,“ doplňuje ještě.

V tuto chvíli žije ještě vzpomínkami na finálové duely a blížící se baráží. „Loni jsme finále s Mostem nezvládli z hlediska disciplíny, což jsme si tentokrát pohlídali,“ srovnává poslední dvě účasti v rozhodující sérii play off.

Zatímco například ve skupině Východ chodí na řadě stadionů i na základní části v průměru přes tisíc diváků a v play off se návštěvy pohybují téměř stabilně kolem hranice dvou tisíc i výše, v Klášterci nad Ohří shlédly domácí zápasy dlouhodobé části v průměru jen necelé čtyři stovky diváků.

Podobné to bylo i v Děčíně. Jenže na finále se návštěvy vyšplhaly pro skupinu Západ do závratných výšin – i přes dva tisíce diváků. „Kolem druhé ligy se pohybuji přes dvacet let a takovou atmosféru jsem nikdy nezažil,“ rozplývá se Michal Jäger. „Třikrát naplnit domácí stadion se nám dlouho nepovedlo, i když musím uznat, že hodně fanoušků jezdilo z Děčína,“ chválí příznivce soupeře.

Nyní se všichni včetně trenéra těší na souboje s Havířovem, Hodonínem, Mostem a Berounskými Medvědy. „Kluci si vezmou dovolenou, půjdeme do zápasů v plné sestavě,“ přibližuje kouč. „Poznáme jiné soupeře, v Havířově a Hodoníně bude navíc parádní atmosféra. Chodí tam víc než tři tisíce lidí,“ uzavírá Michal Jäger.
autor pro, hokej @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se