23.03.2012 20:57:14
Co je Evropská občanská iniciativa
O tomto víkendu dojde opět ke změně času. Posuneme ručičky na hodinkách o hodinu vpřed, a tak si znovu zpřeházíme přirozený stav našich hodin vnitřních. Po letech však konečně nastala doba, kdy můžeme tento byrokratický výmysl odstranit. Občanská iniciativa ONLY ONE TIME - JEN JEDEN ČAS, pod záštitou senátora Petra Šilara k tomu směřuje. Dosáhnout toho ale musí složitou administrativní procedurou, nazvanou Evropská občanská iniciativa.Senátor Petr Šilar, známý svým bojem za jeden čas, k tomu říká:"Abychom dosáhli kýženého výsledku jednoho času, bez jarního a podzimního střídání, musíme přesně splnit všechny náležitostí a formální požadavky Evropské občanské iniciativy (EOI). Musíme se držet přesně stanoveného harmonogramu připraveného Evropskou komisí. Nesmíme si dovolit chybu nebo manipulaci s podpisy a s čísly identifikačních dokladů jednotlivých signatářů naši občanské iniciativy JEN JEDEN ČAS. Na cestě k vytouženému cíly nás čeká mnoho překážek. Celý postup je jako hra "Člověče nezlob se" - na každém kroku na nás číhá nebezpečí, že se budeme muset vrátit zpět na začátek celé "hry". Kromě toho hrozí stotisícové finanční sankce a trestní postih," varuje Petr Šilar.

Přesto věří v úspěch celé akce. Široká veřejnost tomuto projektu projevuje podporu. Důležité je mít na paměti, že Evropské občanské iniciativy bude možné registrovat až od 1. dubna 2012. Až tehdy vstoupí v platnost nařízení stanovující příslušné postupy a podmínky.

Nejprve čeká iniciativu ONLY ONE TIME - JEN JEDEN ČAS příprava a ustanovení výboru občanů, tzn. sedm občanů z EU zastupujících sedm států (zde rozhoduje bydliště) mohou mít stejné občanství, od 18 let (v Rakousku je spodní věková hranice 16 let) a v žádném případě to nesmí být poslanci Evropského parlamentu. Jakmile vznikne výbor, tak si volí zástupce a náhradníky a ti jsou poté určeni pro komunikaci s EU.
autor pro, www.amnestyworld.net @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se