22.03.2012 17:57:18
Veteránka se vrací kvůli olympiádě
Možná jste už zaznamenali staronové jméno ve čtyřhrách žen, které se nyní na turnajích hrají. Ano, na kurty se totiž vrátila bývalá nejlepší deblistka světa a osminásobná grandslamová vítězka ve čtyřhře – Argentinka Paola Suárezová. Jejím cílem je olympijský Londýn. A snem? Olympijská medaile! I proto spojila síly s krajankou Dulkovou - další bývalou nejlepší deblistkou světa. V polovině února se po pěti letech na kurtech objevila již pětatřicetiletá argentinská veteránka Paola Suárezová a postupně se dostává do slušné formy.
Bývalá nejlepší deblistka světa a osminásobná grandslamová vítězka ve čtyřhře s krajankou Giselou Dulkovou, ještě nedávno rovněž nejlepší deblistkou žebříčku WTA, se už na druhém ze tří společných turnajů dostaly do semifinále. „První pocity byly trochu divné, ale už je to v pořádku. Každý mě přátelsky přivítal a já se na okruhu cítím velmi dobře, sdělila Paola Suárezová, která na turnaji v Acapulku zároveň dosáhla výrazné mety, když vyhrála jubilejní 500. a posléze i 501. zápas ve čtyřhře na okruhu WTA tour. „Byla jsem překvapená, když jsem to zjistila, protože jsem o tom vůbec nepřemýšlela. Nikdy jsem si nepomyslela, že bych mohla vyhrát 500 zápasů,“ přiznala Suárezová a vzpomíná: „Mým největším zážitkem bylo mé první grandslamové finále na Roland Garros, kde jsem získala svůj první grandslamový titul.“ Argentinská tenistka vzpomínala na jedenáct let starý triumf po boku španělské partnerky Raunové-Pascualové. „Na hodně výher jsem už zapomněla, ale tohle si pořád přehrávám,“ přiznala tenistka, které byla v roce 2004 i v semifinále French Open ve dvouhře a jednou si zahrála ve čtvrtfinále i na US Open a ve Wimbledonu. Suárezová se na kurty vrátila především kvůli splnění snu, medaile z olympijských her, které se letos v létě konají v Londýně - na slavné wimbledonské trávě. „Ano, olympiáda byla mým hlavním hnacím motorem k návratu,“ přiznala věčně usměvavá argentinská tenistka.