19.03.2012 20:08:34
Šachista Spartaku Ústí mistrem republiky
Historický úspěch člena našeho klubu Spartak Ústí nad Labem se zrodil tento týden v Koutech nad Desnou. Honza Mikeš začal 5 bodů z 5, po prohře a remíze vyhrál rozhodující boj černými se Szotkowkim . V posledním kole po rychlé prohře druhého v pořadí již měl titul jistý, byť nakonec v poslední partii odmítl remízu a prohrál. Získal tak titul mezi 24 finalisty. Honza si vybojoval: Účast na ME v Praze (červenec), účast na MS ve Slovinsku (říjen), přímý postup na finále MČR juniorů 2013.
Eliška Kalinová obsadila 7.místo z 21 účastnic. Protože je letos "Evropa" v Praze. postupuje tam 8 děvčat a 12 chlapců. Tak se i Eliška může těšit na Evropský šampionát.

V novodobé historii soutěží mládeže od roku 1990 je to premiérový titul žáka našeho klubu. Předtím, v roce 2008 byl Honza Mikeš vicemistrem ČR s účastí na MS ve Vietnamu, Vašek Soukup druhý v roce 2010 s účšastí na ME v Gruzii a Eliška Kalinová již reprezentovala na M-Evropské Unie v Rakousku po 4.místě též roku 2010.
autor Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se