13.03.2012 12:28:22
Finále 1. Slovenské ligy: Bardejov - Piešťany 3:2 na zápasy
Piate finálove stretnutie sa začalo pred plným hľadiskom. Hneď na začiatku stretnutia hráč Piešťan Mertel bol vylúčený za sekanie. Útočne začali hrať lepšie hráči domáceho mužstva, a to je vidieť aj v streleckej bilancii. V piatej minúte bol vylúčený hráč Bardejova Piatak. V prvej tretine hrali lepšie hostia, ktor9 si vytvorili zopár príležitosti. Ďalšie vylúčenie na strane mohlo znamenať prvý gól v zápase, no všetky strely z domácich hokejok mali konečnu zastávku pred bránkou hostí v náruči brankára Dzubinu. Ani presne mierená strela domáceho Polačeka nerozhodila brankára Dzubinu a on s výborným sebavedomím znova chytil.
Piešťanskí hokejisti zvíťazili v piatom finálovom zápase prvej ligy na bardejovskom ľade 3:2 a odvrátili tak prvý mečbal domácich na víťazstvo v play-off. Séria sa za stavu 3:2 pre Bardejov sťahuje do Piešťan, kde bude pokračovať v utorok 13. marca.

Súhrn zaslal dopisovateľ klubu HC 46 Bardejov

Úvod druhej tretiny začali oba týmy nabudené vďaka výborným útočným príležitostiam. Výborná strela z hokejky domáceho Schneidera bola znova zneškodnená sebaistým piešťanským brankárom Dzubinom. V 24. minúte otvoril skóre hráč hostí Jánoš. Silný tlak hostí, ktorý začal v úvode druhej tretiny, dostal domácich hráčov do kolien a tí dostali druhý gol z hokejky Pupáka v 26. minute. V 28. minúte bol vylúčeny hráč domácich Takáč. No hráči Piešťan nedokázali využiť presilovku a hra pokračovala v počte piatich proti piatim. Ani po výbornej asistencii od Petrušku na hokejku Schneidera nedokázali domáci stretiť gól. Ani krásna útočna akcia domáceho Sabola nepriniesla gól a puk znova skončil v náruči výborne chytajúceho brankára hostí Dzubinu. V úvode druhej tretiny vytiahol zopár magických kúskov brankár domácich Martoň.
Poslednú tretinu začal Bardejov za stavu 0:2 v prospech Piešťan. Hneď od úvodu začali domáci výrazným tlakom, čo prinieslo prvý gól z hokejky skúseného Sabola. V 48. minúte bol vylúčený hráč domácich Piatak. Dynamický projektil z hokejky hostí sa zastavil až v lapačke skvelého Martoňa. V polovici tretej tretiny sa o silný tlak postaral tým hostí a výsledkom bol tretí gól z hokejky Jánoša. Posledná tretina pokračovala pod veľkým tlakom zo strany domácich, no výborne chytajúci Dzubina zneškodnil celé snaženie domácich. V posledných minútach stretnutia domáci odvolali brankára Martoňa, no vyrovnať už nedokázali. Piešťany si tak pripísali prvú výhru na bardejovskom ľade, ktorá celú sériu vracia opäť na západ za stavu 3:2 pre Bardejov.

Hokej - finále play-off - piaty zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

HC 46 Bardejov - ŠHK 37 Piešťany 2:3 (0:0, 0:2, 2:1) - stav série 3:2
Góly: 45. Sabol, 59. Gmitter - 23. a 53. B. Jánoš, 26. Pupák, rozhodovali: T. Orolin, P. Grečko - Smrek, Bogdaň