08.03.2012 20:18:00
Slovenský hokej: Bardejov může zachránit Nitru v extralize
Piešťanskí hokejisti vyhrali v treťom zápase finálovej série prvej ligy pred vlastným publikom nad Bardejovom 4:2, ale išlo o vydreté víťazstvo až po samostatných nájazdoch. Domáci však mali výraznú streleckú prevahu. Bardejovčania po prvej tretine viedli gólom z oslabenia, v polovici zápasu však domáci hráči otočili priebeh.
Hosťujúce vyrovnanie prišlo šesť minút pred koncom tretej tretiny a o víťazovi tohto duelu museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. Piešťanci si vďaka tomu pripísali prvé víťazstvo vo finálovej sérii a znížili stav série na 1:2. Táto výhra je pre nich obzlášť dôležitá - v opačnom prípade by ich šanca na úspech v sérii bola minimálna.

Štvrtý zápas finálovej série sa hrá vo štvrtok 8. marca. Piešťanskí hokejisti musia sériu vyhrať, ak chcú vyzvať Nitru v baráži o postup do Tipsport extraligy. Bardejov ako prvoligová farma Košíc do vyššej súťaže postúpiť nemôže. Jeho hráči však aj tak siahajú po historickom úspechu.

Hokej - finále play-off - tretí zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

ŠHK 37 Piešťany - HC 46 Bardejov 4:3 po sam. nájazdoch (1:2, 2:0, 0:1 - 0:0, 1:0) - stav série 1:2
Góly: 5. J. Ručkay (Ďurkech), 21. Mertel (A. Hruška), 30. V. Nemec (B. Jánoš), rozhodujúci sam. nájazd V. Nemec - 17. M. Baláž (Dancsák), 19. M. Baláž, 54. M. Baláž (Pichnarčík, Ľ. Sabol)
Vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Müllner, D. Konc - P. Šefčík, Výleta, 1513 divákov