06.03.2012 21:26:11
Držitel kompletní olympijské sbírky končí
Letošní sezona měla zažít jeho comeback, místo toho ale chilský tenista Fernando González oznámil fanouškům smutnou zprávu. Vítěz jedenácti turnajů ATP tour a majitel tří olympijských medailí pověsí příští měsíc po turnaji Masters v Miami raketu definitivně na hřebíček. Svůj plán ukončit kariéru oznámil někdejší pátý hráč světa s více než měsíčním předstihem. Než se rozloučí definitivně, chtěl ještě odehrát turnaje v Sao Paulu, Buenos Aires a na konec floridský podnik Masters. „Rozhodl jsem se ukončit profesionální kariéru v Miami,“ řekl Fernando González. Letos tak tenisový kolotoč opustí hráč, který za necelých čtrnáct let získal jedenáct turnajových trofejí, získal kompletní sbírku medailí z olympijských her (stříbrnou v roce 2008 v Pekingu a zlatou a bronzovou ve čtyřhře a dvouhře v roce 2004 v Aténách) a který byl před pěti roky jediný krok od grandslamového titulu na Australian Open.
Chilana, jehož forhend patřil k nejobávanějším na okruhu, ale zabrzdila v posledních letech zranění. Jeho zdravotní problémy začaly v roce 2010, kdy mu už tak nevydařenou sezonu zkrátila operace kyčle. O návrat se pokusil po půl roce, ale neúspěšně. Už na challengeru v Praze musel kvůli bolesti v koleni vzdát zápas a vinou tohoto zranění odehrál pouhých šest turnajů. „Už nemám energii hrát na nejvyšší úrovni. Problémů se zády, kolenem i kyčlí bylo za těch let až moc,“ vysvětlil své rozhodnutí González a dodal: „Rozmyslel jsem se před třemi týdny, ve Viňa del Mar se mi hrálo špatně.“