06.03.2012 21:19:58
Premiérové vítězství krásné Němky
Čtyřiadvacetiletá Němka Angelique Kerberová se v hale v Paříži dočkala premiérového titulu a hned z turnaje WTA Premier. Čtvrtfinálová přemožitelka Marie Šarapovové ve svém druhém finále zdolala ve třech setech světovou sedmičku Marion Bartoliovou z Francie.
Německá tenistka Angelique Kerberová udolala ve finále turnaje v Paříži domácí Marion Bartoliovou ve třech setech a získala první titul v kariéře. „Věděla jsem, že nemám co ztratit, Já favoritkou turnaje, ba ani finále nebyla. Ale nervózní jsem byla,“ přiznala Kerberová. Čtyřiadvacetiletá Němka už jednou o titul hrála - téměř přesně před dvěma lety nestačila ve finále v Bogotě na domácí Marianu Duqueovou Marinovou.
Čtyřiadvacetiletá Němka za triumf v Paříži získala prémii 107 tisíc amerických dolarů a také si vylepšila bilanci s Bartoliovou, se kterou tři předchozí zápasy prohrála bez zisku jediné sady. Loňská překvapivá semifinalistka US Open Kerberová ve francouzské metropoli zahájila výhrou nad Češkou Šafářovou a ve čtvrtfinále si připsala i premiérový skalp hráčky Top 10 - světové trojky Marie Šarapovové. „Ta výhra mi hodně dala. Teď vím, že můžu hrát s každým,“ nechala se před žurnalisty slyšet Kerberová. Bartoliová, která v semifinále vyřadila Češku Kláru Zakopalovou, se ani na druhý pokus nedočkala prvního titulu na domácí půdě. Sedmá tenistka světa na okruhu WTA zatím vyhrála sedm turnajů, ve Francii dosud hrála o titul jen jednou - loni ve Štrasburku nestačila na jinou Němku Andreu Petkovicovou. „Dala jsem do toho všechno a Angelique udělala to samé. Musím se s porážkou smířit, i když je to těžké. Ale je to sport. Byla jsem poražena lepší hráčkou,“ komentovala finálovou prohru domácí favoritka Bartoliová, která v semifinále vyřadila českou tenisovou naději Kláru Zakopalovou.
autor Ing. Václav Prokůpek, Ph.D., TENIS @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se