29.02.2012 13:39:13
Český prezident zamotal Turkům hlavu
Český prezident ocenil tureckou trpělivost, vždyť tato země čeká na vstup do EU už od roku 1959. A je pravda, že z Turecka se mezi tím stal skutečný ekonomický tygr a přední hráč na poli mezinárodních vztahů.
Jenže v Paříži, ani v Berlíně nechtějí o nynějším vstupu Turecka do EU ani slyšet. Ostatně, byl by to asi světový paradox, kdyby Francouzi, respektive jejich volení zástupci, jednou rukou hlasovali pro přijetí Turecka do EU a rukou druhou schvalovali zákon o genocidě Turků, které se měli dopustit na arménském národě. A ve Francii je trestné i schvalování této genocidy a její zpochybňování.

Ostatně, Turecko je sice ekonomický hegemon, ale v této sekulární zemi vládne islamistická strana - Strana spravedlnosti. A dovedete si představit, jak by už tak nefunkční parlament Evropské unie, kde kromě zastánců křesťanských hodnot sedí i komunisté a ekologičtí fundamentalisté, najednou vpustil do svých řad vyznavače islámského náboženství? Jakoby už nyní nebylo v Evropském parlamentu dost veselo...

Prezident ČR Václav Klaus sice ocenil ekonomickou vyspělost Turecka, ale myslím, že Turecko se nikdy členem EU nestane. Není politická vůle přijmout zemi, která se pohybuje na rozhraní sekularismu a islámu. Kdybych si měl u nějaké sázkové kanceláře vsadit, zda se dříve rozpadne Evropská unie či ještě předtím bude přijato Turecko do EU, asi bych neváhal a vsadil na rozpad EU.
autor Ing. Václav Prokůpek, Ph.D.,blogeuarabia @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se