28.02.2012 23:17:10
Finále 1. Slovenské ligy: Bardejov - Piešťany
Piešťanskí hokejisti zvíťazili vo štvrtom zápase semifinálovej série prvej ligy na senickom ľade 5:2 (v celej sérii 3:1 na zápasy) a postúpili tak do finálovej série play-off, v ktorej sa od soboty 3. marca stretnú s HC 46 Bardejov. Bardejovčania o svojom postupe zo semifinále rozhodli už v nedeľu, keď sériu s Michalovcami vyhrali v najkratšom možnom čase 3:0 na zápasy. Finále sa hrá už na štyri víťazstvá, začína sa na ľade víťaza dlhodobej časti druhej najvyššej súťaže HC 46 Bardejov.
Vo finále I. ligy sa bude hrať aj o postup do baráže o extraligu s Nitrou. Hrať ju však môžu iba Piešťany, keďže Bardejov ako farma Košíc do najvyššej súťaže nemôže postúpiť. Piešťany si baráž zahrajú iba v prípade, ak súťaž vyhrajú.
Hokejisti ŠHK 37 Piešťany postúpili do finále I. ligy štvrtý rok za sebou, posledné dva ročníky súťaže vyhrali. Medzi slovenskú elitu ani raz nepostúpili, v predchádzajúcich dvoch sezónach prehrali v baráži so Žilinou, v ročníku 2008/2009 nestačili na Poprad. Pre Bardejov je finále I. ligy najväčší úspech v histórii, doteraz bolo maximom tímu z horného Šariša 3. miesto zo sezóny

Hokej - I. liga - semifinále play-off - štvrtý zápas (hralo sa na tri víťazstvá):

SENICA - PIEŠŤANY 2:5
Dopisovateľ: Pavol Macek, HC Dukla Senica
Pieštany potvrdili úlohu favorita a zvíťazili vo štvrtom stretnutí play-off a celkovo vyhrali na zápasy 3:1. Aj druhé stretnutie na senickom ľade bolo kvalitné a korektné, o čo sa pričinili obe mužstvá. Nechýbala ani správná hokejová kulisa zásluhou obidvoch táborov. Napätie bolo vysoké - možno viac ako tristoosemdesiat voltov. Piešťany, ak chceli hrať vytúžené finále, museli vyhrať a Senica im to mohla znepríjemniť, no skutok bol iný. Paradoxné je, že Dukla v domácom prostredí Piešťany v tejto sezóne neporazila. Lepšie opäť začali Piešťany. Mišura po prihrávke Braňa Jánoša - 0:1. Potom to skúšali od modrej Reismuller a Škápik, no Dzubinu neprekonali. V 12. minúte Haring do odkrytej brány - 0:2. V 14. minúte hostia početnú prevahu nevyužili, naopak v oslabení unikol Šúrek a v situácii dva na jedna Hreus poľahky zasunul - 1:2. Druhé dejstvo začala Senica aktívne, mala niekoľko dobrých gólových možností, ktoré vyriešil brankár Dzubina. V 22. minúte, keď hosťujúci diváci už kričali gól, spálil tutovku Haring. V 34. minúte naskočil z trestnej lavice Románek, unikol po ľavej strane, dokončil blafák 1:3. V 3. časti pri presilovke domácich Salajka len do Dzubinu, na druhej starne J.Ručkay do ramena Kristína. Hotové tornádo bolo v 53. minúte pri vylúčení Urbana. Hráči Piešťan nevedeli, kam skočiť, urputne bránili pred svojou bránou, no nakoniec Michal Hreus dal kontaktný gól 2:3 po skrumáži pred bránou. Domáci sa dlho netešili, za 65 sekúnd Pupák pomedzi nohy brankára 2:4 a presne 3 minuty pred koncom Mišura svojim druhým gólom uzavrel gólový účet stretnutia na 2:5 a posunul Piešťany do finále. Po stretnutí boli vyhlásení najlepší hráči - za Senicu Anton Lezo, za Piešťany Michal Dzubina. Po stretnutí predseda ZOK-u 1. ligy Jozef Rusnák a športový riaditeľ SZĽH Roman Štamberský odovzdali hráčom HC Dukla Senica bronzové medaile a pohár za konečné 3. miesto v súťaži.
Pavel Klečko, trenér HC Dukla Senica: "Do série s Piešťanmi sme išli s tým, že súpera potrápime. To sa nám podarilo, vyhrali sme tam jeden zápas. Doma sme chceli nadviazať na toto víťazstvo, ale žial sa nám to nepodarilo, no nie sme z toho zúfalí ani smutní.Môžme sa celkovo tešiť z 3. miesta. Moji hráči si siahli až na dno svojich síl, bolo to úžasné, kde berú toľko energie. S takým mužstvom ako sú Piešťany sme boli veľmi konkurencieschopní."
Milan Hovorka, trenér ŠHK 37 Piešťany: "Išli sme do Senice s rešpektom po zápasoch doma, pretože to bola remíza na zápasy. Bolo to trošku náročné, ale po včerajšom zápase, keď sme vyhrali 4:1, sme si už verili a dúfali, že Senica nebude tak nebezpečná a dotiahneme to do víťazného konca, čo sa aj potvrdilo. Mohli sme to rozhodnúť už v prvej časti, ale nakoniec to prišlo až v treťom dejstve, lebo domáci sa chytili gólom, ktorý nám dali pri našej presilovke. Trochu sme zneisteli, Dukle narástli krídla, chvalabohu vďaka našej skúsenosti a rutine sme to dotiahli do víťazného konca."
HC Dukla Senica - ŠHK 37 Piešťany 2:5 (1:2, 0:1, 1:2) - konečný výsledok série 1:3, Piešťany postúpili do finále proti Bardejovu
Góly: 14. a 53. Hreus - 6. a 57. Mišura, 12. Haring, 34. Románek, 54. Pupák, 1050 divákov

Piešťany postúpili štvrtýkrát do finále aj s nádejou na baráž
Vo finále I. hokejovej ligy sa od 3. marca stretnú Bardejov s Piešťanmi

Po pondelku je definitívne známe už aj poradie I. ligy 2011/2012 od 3. priečky. Bronz si vybojovala Senica, ktorá v dlhodobej časti súťaže skončila v tabuľke vyššie ako druhý neúspešný semifinalista z Michaloviec. Automaticky do II. ligy zostupuje HK Púchov, na dvanásty tím HK Trebišov čaká baráž o účasť v I. lige proti víťazovi tretej najvyššej súťaže.