21.01.2012 14:09:46
Nebezpečná hra syrské opozice
A tak syrská opozice začala hrát mnohem nebezpečnější hru, obrátila se o pomoc na vůdce syrského Muslimského bratrstva Muhammada Tajfúra. A snaží se sesadit současného vládce Sýrie Asada za pomoci, jak finanční, tak i ozbrojené, ze strany "uznávaného" teroristy. A ten své nové přátele nezklamal. V centru Sýrie - v Damašku již došlo k několika sebevražedným atentátům, které mají za cíl odstranit momentálně téměř neohroženého vládce Sýrie Asada.
Zdá se, že liberální opozice ze SNC a Muslimské bratrstvo mají společný cíl - odstranit Asada. Co ale pak bude následovat. Tajfúr v nedávné minulosti kritizoval Asada například za vstřícný postoj k Izraeli a také za to, že nic nečiní při podpoře Palestiny a za nečinost v otázce Izraelem okupovaných Golanských výšin.

Je také jasné, že liberální uskupení SNC se nemůže v žádném směru srovnávat se silou, ať už ozbrojenou, tak i finanční i diplomatickou ze strany arabských států, jako disponuje Muhammad Tajfúr a jeho Muslimské bratrstvo. Co to tedy znamená? V Sýrii vyhánějí čerta ďáblem! Chtějí svrhnout Asada a nastolit muslimský režim Muhammada Tajfúra. A že by si snad liberálové ze SNC prosadili v jednání se svými spojenci z Muslimského bratrstva demokratické volby nebo alespoň něco na způsob demokracie? Tomu snad mohou věřit jen snílci...
autor Václav Prokůpek, blogeurabia.parlament @  
0 Komentáře:
přidat komentář
<< domů
 
O autorovi

Jméno: Václav Prokůpek
 poslat vzkaz autorovi

Aktuální články
Archiv
Odkazy
Vyhledávání google
Google
 
Web This Blog

© 2006 Ing. Václav Prokůpek, Ph.D. | Blogger Templates by GeckoandFly.
No part of the content or the blog may be reproduced without permission.
Learn how to make money online.TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se